TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center
  • Potrzeby
  • Kategorie
  • Zawody
  • Grupy dyskusyjne

Odpowiedz

 

 
Temat: Jak wybrać psa?Konkurs - "Książki dla aktywnych"
 
AutorWypowiedź
 

Planuję zakup Golden Retrievera, ewentualnie Labradora. Problem w tym, że nie za bardzo wiem o co pytać hodowców.

Jedno z ogłoszeń, które mnie zainteresowało, znajduje się tutaj.

O co miałabym zapytać, aby dowiedzieć się o nich najważniejszych informacji? Czy powinno mnie interesować np. to, czy rodzice wygrywali wystawy?

Poza tym, domyślam się, że skoro szczeniaki urodziły się 1 grudnia to do odbioru będą po ok. 2 miesiącach?

I ostatnie pytanie - czy podana w ogłoszeniu cena od. 1.500 zł jest standardem?
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Sponsor

jeżeli chodzi o kupno psa, a w tym wypadku rasowego powinno się zwrócić uwagę, czy jest to pies z rodowodem, czy i jakie wystawy wygrywali jego rodzice . Jednak często te informacje mogłyby się wydawać nam niepotrzebne, ponieważ my nie mamy zamiaru udawać się z nim na późniejsze konkursy itp. Małe pieski są do odbioru zazwyczaj od 2 miesięcy i wydaje mi się, że nie wcześniej. Cena wydaje się dość dobra i zależna jest zazwyczaj od rodowodu psa. Myślę, że więcej informacji hodowca przekaże od siebie;)
A ja uważam, że powinnaś przejść się do schroniska, jest tam wiele wspaniałych ale niestety samotnych piesków. Nie musisz płacić 1.500 złotych, a znajdziesz również wspaniałego wiernego przyjaciela, dasz też szanse aby pozostawione samym sobie psy znalazły dom. Pomyśl nad tym ;]

zgadzam się z dooxaa. w schronisku czeka wiele psiaków także takich malutki gotowych do przygarnięcia, a i na miejscu może się wszystkiego o danym psie dowiedzieć i zobaczyć od razu przypadniecie sobie do gustu :)
Jako dziecko również nalegałam na pieska i padło na suczkę ze schroniska, którą widziałam na jakimś festynie. Pamiętam, że przez kilka godzin marudziłam rodzicom i dali się namówić na to, aby obejrzeć pieski, jak został tylko ten jeden, którego nikt inny nie chciał przygarnąć.

Takie psiaki ze schroniska są dużo wierniejsze niz takie kupione za masę kasy. Sama raz przygarnęłam takiego, który błąkał się po okolicy i nigdy nie miałam lepszego przyjaciela.
kwestai czy chcesz miec samca czy samice , czy dominatora czy raczej bojazliwego, to widac w stadzie, mozna sie spytac hodowcy o charakter psa, a moze pierwsze wrazenie, ktory pierwszy do ciebie przyleci?
ertgh

o ile mi wiadomo jak się bierze psa ze schroniska to nie można od tak iść i sobie wybierać...najpierw przeprowadzają z Toba wywiad, pytają o różne rzeczy, czy to ma być duży pies itp. i przyprowadzają psa po takim wywiadzie i wtedy dopasowują do Ciebie, robią tak żeby psy się nie zestresowały i wydaję mi się dobrze:) Także uważam, że taki piesek ze schroniska może być najwierniejszy i może stać się najlepszym przyjacielem człowieka ;) jednak wybór to już osobista decyzja

jeżeli już zdecydujesz się na psa to nie pozostaje nic innego jak udać się do schroniska a na pewno w każdym i w każdym mieście jest bardzo dużo takich bezdomnych zwierzątek, no chyba, że chcesz koniecznie rasowego psa..to wtedy pozostaję szukać po ogłoszeniach a już jak się zdecydujemy na zakup to należy wypytać hodowce o to co nas interesuje:)
Bardzo ciekawe są pudle - rasa nieco zapomniana a szkoda. Poczytaj na https://royalcanin.pl/pies/rasy-psow/pudel jaki ma charakter i czego spodziewać się po tych psiakach - moja znajoma ma i jestem zakochana - idealny towarzysz na dobre i złe.
 

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.