TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center
  • Potrzeby
  • Kategorie
  • Zawody
  • Grupy dyskusyjne

Odpowiedz

 

 
Temat: Jak nauczyć psa dawać głos?Konkurs - "Książki dla aktywnych"
 
AutorWypowiedź
 

Wzięłam się za tresurę swojego psa i już parę rzeczy się nauczył i to w bardzo krótkim czasie. Jest to kundelek przygarnięty od koleżanki, ale za to bardzo mądry. Teraz mam chęć nauczyć go ''dawać głos". Nie wiem za bardzo jak mam się za to zabrać..czy mam szczekać i podjudzać go żeby szczekał i za to dawać smakołyki?chyba nie ma innej metody..może ktoś z Was zna bo ja póki co próbuję, ale piesek nie chce skumać o co chodzi :D
Sponsor
Ja zawsze tresuje moje pieski, na poczatku mojego rotwailiera a teraz dwa jagdterriery i kazda tresura mi wychodzi od podania lapy poprzez lezec , siad, daj glos. Akurat dawania glosu i podawania lapy jest najlatwiej nauczyc. Przy dawaniu glosu nalezy kusic psa smakolykami i nie dawac chocby nie wiadomo jak prosil, ale jak wyda lekki pisk albo jek podobny do szczeku (mozna tez samemu udawac ze sie szczeka) to od razu dac mu kawalek, on zrozumie ze przy dzwieku dostanie nagrode. Jest to prosta i dobra nauka.
ertgh
mi jakoś ta tresura nigdy nie wychodzi;p za leniwy chyba jestem na te zwierzęta;p
A ja tresowałam mojego pieska i po jakimś czasie zauważyłam że pise jaki był taki jest tylko ja jakaś taka bardziej wytresowana się zrobiłam :)
 

Ostatnio dodane:

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.