TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center
  • Potrzeby
  • Kategorie
  • Zawody
  • Grupy dyskusyjne

Odpowiedz

 

 
Temat: Trylogia Millenium Stieg LarssonKonkurs - "Książki dla aktywnych"
 
AutorWypowiedź
 

Niedawno miałam okazje zakupić książki S. Larssona


Mimo pierwszego wrażenia, że gość miał słowotok i obawy, że może to być zwykłe lanie wody to tak naprawdę książki nie nudzą, a postacie są wręcz po mistrzowsku zarysowane.
Obecnie zaczęłam czytać 3 tom lecz to 2 jest dla mnie najlepsza.
A co wy sądzicie ?

edit:
doczytałam 3 i mimo głosów, że niby jest ona najsłabsza to się kompletnie z nimi nie zgadzam. droga prowadząca to wyjaśnienia historii głównej bohaterki jest tak intrygująca, że miało mogę powiedzieć, że 2 i 3 część trzymają ten sam poziom, a tym samym jeżeli komuś podobała się 1 na pozostałych z pewnością się nie zawiedzie.
Sponsor
a o czym to w ogóle jest bo nie znam??

"Mężczyżni, którzy nienawidzą kobiet"
Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika bez śladu. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist - dziennikarz i wydawca magazynu "Millennium" otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera - magnata przemysłowego, stojącego na czele wielkiego koncernu. Ten prosi znajdującego się na zakręcie życiowym dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej Vangerów. Okazuje się, że spisywanie dziejów to tylko pretekst do próby rozwiązania skomplikowanej zagadki. Mikael Blomkvist, skazany za zniesławienie, rezygnuje z obowiązków zawodowych i podejmuje się niezwykłego zlecenia. Po pewnym czasie dołącza do niego Lisbeth Salander - młoda, intrygująca outsiderka i genialna researcherka. Wspólnie szybko wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej.

"Dziewczyna, która igrała z ogniem " i "Zamek z piasku, który runął " opowiada dalszą część historii Mikaela Blomkvista i Lisbeth Salander.
tylko pytanie czy coś się dzieje czy tylko ciągle trwa śledztwo bo jeśli tak to ja dziękuje;p

jest parę ciekawych zwrotów akcji i mocna puenta. ogólnie książka zawiera kilka różnych wątków. śledztwo jest tym głównym które scala poboczne ale nie tylko o nie w niej chodzi (tak samo jak w pozostałych dwóch).
są to wielkie i opasłe tomy ale nie nudzą i postać Lisbeth jest serio intrygująca.
 

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.