TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center
  • Potrzeby
  • Kategorie
  • Zawody
  • Grupy dyskusyjne

Odpowiedz

 

 
Temat: Żywność ekologiczna - co sądzicie?Konkurs - "Książki dla aktywnych"
 
AutorWypowiedź
 

Tak jak w temacie, co uważacie na temat żywności ekologicznej? Wybieracie ją?
Sponsor

Nie, jakoś nie wierze w to. Mysle, ze to bardziej media określiły żywność ekologiczną jako kultową

Jestem jak najbardziej za żywnością ekologiczną - nie uważam, tak jak poprzednik, że ich popularność wynika z nagonki mediów, ale przede wszystkim z ich wartości odżywczych. Myślę, że na początku warto wytłumaczyć samo pojęcie żywności ekologicznej - jest to wszelka żywność, która uzyskiwana jest z produktów rolniczych i zwierzęcych, wytwarzanych w gospodarstwach ekologicznych (bez używania sztucznych nawozów czy pestycydów). Co więcej ekologiczna żywność pozbawiona jest konserwantów, barwników czy substancji spulchniających.

Myślę, że warto też podkreślić, że w Polsce ekologiczna żywność jest coraz częściej wybierana. Tutaj artykuł na ten temat - http://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/zywnosc-ekologiczna-i-tradycyjna-coraz-popularniejsza,252.html. Warto się z nim zapoznać, bo zawiera dosyć istotne informacje z tego obszaru. Poza tym, można znaleźć tam inne, również ciekawie i często przydatne informacje, także polecam.
żywnośc ekologiczna jest cenna, dlatego rosnie liczba produkujących żywnośc, trzeba zadbać też o jej przechowywanie , mogą do tego służyc silosy zbożowe zabezpieczające nasiona przed pleśnią i szkodnikami.
Obecnie trudno nie jeść chemicznego jedzenia, trzeba się postarać, by wybrać to zdrowe, nie ulepszone albo mieć dobrego dostawcę. Ja poprzestaje na czytaniu etykiet i wybieraniu tego, co ma mniej e i konserwantów. Poza tym zamawiam musli na http://www.mojemusli.pl/ ze sprawdzonych produktów, idealne na każdy plan treningowy i dopasowane do moich gustów smakowych.
Dodaj do musli nasionka chia by jeszcze bardziej urozmaicić. Ja robię fit desery jogurt naturalny z chia, musli, owoce. Super. Na http://marketbio.pl/category/nasiona-chia-szalwia-hiszpanska-nasionka-szalwii-hiszpanskiejkupisz w różnych opakowaniach, a na blogu może znajdziesz inspiracje dla dalszego zdrowego jedzenia i stylu życia
 

Ostatnio dodane:

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.