TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center
  • Potrzeby
  • Kategorie
  • Zawody
  • Grupy dyskusyjne

Odpowiedz

 

 
Temat: KrólikiKonkurs - "Książki dla aktywnych"
 
AutorWypowiedź
 
Witam, mam zamiar założyć małą hodowlę królików, mam już kilka sztuk, przeznaczyłem pewna kwotę na zakup kolejnych. Problem jest miejsce, mam pewien budynek gospodarczy, ale nie wiem czy odpowiednie byłoby trzymanie ich luzem, możliwość zarażenia się ewentualna chorobą też byłaby pewnie większa. Mam również pytanie co do pożywienia gdyż każda osoba ma na ten temat inne zdanie, dziękuje za każda informacje.
Sponsor
ja mam 1 królika, ale tata miał kiedyś hodowle i trzymał je w osobnych klatkach. Tylko matka z małymi była w jednej.
to chyba nie przeszkadza żeby trzymać je razem chyba sie nie pogryzą;p a co do jedzenia to róznie marchewy trawka sianko:d
Mój dziadek też trzymał osobno, chyba,że matka z małymi to razem...

one mają jakaś chorobę co jak są razem to mogą ją łatwiej ją złapać. nie wiem jak się ona dokładnie nazywa ale pamiętam, że moi dziadkowe też osobno je trzymali. ale jak masz duże pomieszczenie to możesz je poprzedzielać na mniejsze boksy i będzie myślę idealne. co do jedzenia to siano, warzywa, owoce, obierki z ziemniaków. wiem, że lubią bardzo mlecze i kończynę ale trzeba mieć pewność, że nie miały one styczności z jakimiś opryskami czy coś.
Mój tato trzyma króliki, ale dorosle to osobno, matke z małymi, a jeżeli duży miot to trzymał małe razem też póxniej, ale dzielił na samice i samce. a co do jedzenia to trawa oczywiście tylko sucha, nie może byc na niej woda z deszczu czy rosa, bo będą miec problemy z brzuchami i mogą zdechnąc. Siano, słoma na pościółkę (też ją jedzą), liście kapusty- również suche, kaczany kukurydzy, liście kukurydzy, buraki pastewne- zarówno korzeń jak też nacina. Marchewki też bardzo lubią i jabłka. Dodajemy też zboże np. jęczmień i wodę w pojemnikach, ale tylko w upalne dni, bo w warzywach i owocach też jest dużo wody. Ugotowane ziemniaki w łupinkach byle wystudzone. warto też zainwestowac w szczepionki i witaminy. A mięsko z królika jest nie dośc że pyszne to jeszcze bardzo zdrowe (i drogie).
 

Ostatnio dodane:

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.