TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center
  • Potrzeby
  • Kategorie
  • Zawody
  • Grupy dyskusyjne

Odpowiedz

 

 
Temat: czy mogę skopiować tekst ze stronyKonkurs - "Książki dla aktywnych"
 
AutorWypowiedź
 
Na jakich zasadach mogę sobie skopiować tekst z cudzej strony? Czy wystarczy, że podam źródło? Dodam, że na stronie, na której znalazłem ciekawe artykuły, nie ma informacji o zastrzeżeniu praw autorskich.
Sponsor

Bez względu na to, czy informacja o zastrzeżeniu praw autorskich znajduje się na stronie, musisz uzyskać pozwolenie na rozpowszechnianie cudzych materiałów. Dzieła są chronione domyślnie i tylko jeśli na stronie jest zawarta informacja o warunkach wykorzystania danych materiałów, możesz je skopiować. Zazwyczaj i tak trzeba podać wtedy imię i nazwisko autora + ewentualnie link do strony.
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Dzięki za informację.
no niby tak ale zależy w jakim celu wykorzystujesz te informacje które kopiujesz?
Trochę późno się włączam, ale może komuś się kiedyś przyda. Oprócz linku strony należy zaznaczyc datę korzystania ze strony, a co do ściąg to one są całkowicie legalne tylko strasznie ogłupiające. A skopiowanie książki można wykonac jedynie w 20 procentach.
Jeśli kopiujesz dla własnych celów, możesz to zrobić ze wskazaniem źródła. Jeśli planujesz wrzucić tę treść na swoją stronę internetową - nie polecam. Tak samo, jeśli zamierzasz wykorzystać tę treść do celów marketingowych. To po prostu kradzież treści.
 

Ostatnio dodane:

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.