TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center
  • Potrzeby
  • Kategorie
  • Zawody
  • Grupy dyskusyjne

Odpowiedz

 

 
Temat: W jaki sposób reklamujesz swoje usługi?Konkurs - "Książki dla aktywnych"
 
AutorWypowiedź
 

Sama skupiam się głównie na reklamie online w formie:
- pozycjonowania;
- kampanii reklamowych w Google;
- banerach reklamowych;
- mailingu;
- innych formach współpracy z różnymi serwisami;
i dopiero teraz zastanawiam się nad reklamami w formie ulotek czy plakatów na mieście.

Jak Wy reklamujecie swoje usługi? Czy macie stronę www, którą pozycjonujecie i dodajecie do katalogów firm, czy może zadowala Was jedynie polecanie przez dotychczasowych klientów?

Zdarza mi się trafiać na forach na pytania dotyczące tego, czy w przypadku konkretnej branży (np. naprawy samochodów) warto reklamować się w Internecie. Osobiście, posiadając kilka stron i widząc, jak duży zarobek mogą one wygenerować, dziwię się tego typu pytaniom. W tej chwili Internet jest pierwszym miejscem, do którego zagląda się w poszukiwaniu niemalże wszystkiego począwszy od wykonawców usług, poprzez przeglądanie encyklopedii internetowych, aż po szukanie przepisów kuchennych ;-) Jak więc można nie pozwolić znaleźć się klientom właśnie za pośrednictwem sieci?
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Sponsor

ja sie nigdzie nie reklamuje ale potwierdzam, że najlepsza reklama to ta przez internet. ostatnio zrobiło się bardzo popularne reklamowanie się firm poprzez serwis blip. organizują oni mini konkursy z jakiś gadżetami jako nagrodą i tym samym przykuwają uwagę różnych użytkowników.

zwykłe ulotki to z kolei takie rozwiązanie pół na pól. jako akcja od czasu do czasu może dać efekt ale jeżeli ludzie będzie notorycznie zalewani papierkami to zamiast nakłonić kogoś do kupna czy danej usługi, bardziej się go odstraszy. taki efekt dają ulotki z kredytami, już jak się je widzi to ma się dość.
Co do ulotek Dzeta ma rację, jak widzę coś w grafice co już wcześniej kilkakrotnie miałam to po prostu wyrzucam... A tak jak już wyżej zostało napisane, teraz internet to najszybszy, najwygodniejszy i jednocześnie najlepszy sposób na reklamę.

wciskanie co 10 metrów przez kogoś ulotki do ręki skutkuje tym, że po 40 metrach już się nawet nie patrzy na to co się dostało. najskuteczniej jest wrzucać ulotki od razu do skrzynek pocztowych i coś takiego jako jednorazowa akcja w danej miejscowości możne być dobrym pomysłem, bo każdy przeczyta i będzie kojarzyć. powtarzanie mija się z celem.
Ja staram się zawsze być obecnym w spisach branżowych firm. Daje Ci to gwarancję, że zostaniesz zauważony przez osoby potrzebujące pomocy w takim zakresie, w jakim jesteś w stanie im pomóc. Jeżeli chodzi o moją branże czyli tworzywa sztuczne mogę polecić: http://www.tworzywa.pl/katalog-firm
O najlepsze rozwiązania biznesowe warto pytać na forach tematycznych. Na temat reklamy i promocji stron w sieci jest wiele wątków na forum http://forumdlabiznesu.pl/ i tam bym podpytała.
Wpisy sponsorowane
 

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.