TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center
  • Potrzeby
  • Kategorie
  • Zawody
  • Grupy dyskusyjne

Odpowiedz

 

 
Temat: PCKonkurs - "Książki dla aktywnych"
 
AutorWypowiedź
 
Witam, mam problem z komputerem, podczas pracy nagle się wyłączył i do tej pory nie mogę go uruchomić, najbardziej martwi mnie utrata ważnych danych zapisanych na dysku, czy jest możliwe w jakiś łatwy i szybki sposób ich odzyskanie ??
Sponsor
Może wyłączyłaś przypadkowo listwę?

osobiście mam dysk podzielony na 3 partycje i na 1 (nie C) trzymam ważne dane by w razie awarii czy konieczności formatowania móc wyczyścić tylko główną cześć, dysk C właśnie, a reszta danych pozostaje nie tknięta.
co do problemu z kompem sprawdź czy zasilacz ci nie padł, a odzyskiwaniem danych zajmują się specjalne firmy.
Dokładnie sprawdź zasilacz, mi już dwa padły... a co do danych to też mam podzielony dysk, tak chyba bezpieczniej, a jak nie, i coś ważnego to jak Dzeta mówi, są firmy specjalizujące się w tym

ich usługi do tanich nie należą ale jak ma się tam coś ważnego to wyjścia nie ma. nie mniej zawsze jest szansa, że to nic z dyskiem się nie stało tylko z inna częścią.
Też uważam,że to najprawdopodobniej zasilacz, wystarczy go wymienić. A co do danych, podzielenie dysku to najlepsze rozwiązania, w nowym kompie właśnie tego nie mam, a muszę koniecznie zrobić, a jeśli to naprawdę jakieś istotne dane, no to należałoby się udać to firmy, a oni odzyskają, no ale niestety nie za darmo ;]

jak coś ważnego było na dysku to lepiej dać więcej za odzyskanie niż to stracić. a z backup'ami to jak jest przeważnie tak, że jak się zapomni je zrobić to są wówczas potrzebne...
jeśli komputer się nie włącza to nie zawsze musi być wina zasilacza. otwórz komputer, sprawdź czy kondensatory na płycie głównej nie są nabrzmiałe, jeśli jest okej to dla pewności - jeśli oczywiście zasilacz nie jest na gwarancji - weź zwykły śruborkęt, odkręć zasilacz z obudowy, rozkręć 4 małe małe śrubki, które są w obudowie zasilacza i jeśli tam są uszkodzone kondensatory to napewno masz zasilacz do wymiany.

Aha, serwisy komputerowe nie wszystkie są drogie jak złoto - jestem właścicielem jednego z nich i staram się nie zdzierać z klientów :)
Tak jak napisali poprzednicy, najczęściej winą za niewłączanie się komputera jest awaria zasilacza. Ewentualnie mogłaby to być płyta główna, ale to już rzadsza przypadłość. Co do odzyskania danych z dysku twardego, to wystarczy że podłączysz go do innego komputera jako drugi dysk i będziesz mogła przegrać dane.

Witam,
Ztego co opisujesz napewno dysk ci nie padł więc dane na nim są. Wymij dysk idź do kolegi i zgraj dane :)
Co do samej awarii to podobie jak acdsystem uważam byś sprawdził płytę główną a później zasilacz.
Też dobrze byś opisał dokładniej co się dzieje jak próbujesz włączyć komputer dla niektórych pojawiające się komunikaty i nie ładowanie się systemu to też stwierdzenie że komputer się nie włacza :) Znam to z życia :)

Jak coś to pisz służę radą
 

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.