TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center
  • Potrzeby
  • Kategorie
  • Zawody
  • Grupy dyskusyjne

Odpowiedz

 

 
Temat: Na co zwrócić uwagę zlecając stronę www?Konkurs - "Książki dla aktywnych"
 
AutorWypowiedź
 

Zlecenie wykonania strony internetowej wiąże się ze sporymi kosztami, nawet w przypadku gdy ma to być mało zaawansowana "wizytówka" z informacjami na temat usług i ewentualnie z formularzem kontaktowym. Tak samo jak w innych branżach, tak samo tutaj aktualne jest stwierdzenie, że jaka cena taka jakość. Odradzam więc od razu szukanie wykonawców w serwisach takich jak allegro.

W temacie tym chciałabym zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów przy zlecaniu stworzenia strony.

1. Prawidłowe wyświetlanie strony pod różnymi przeglądarkami.

Wiele osób nadal używa domyślnej przeglądarki Windowsa - IE (Internet Explorer) - mimo kilku dużo lepszych zamienników (Firefox, Opera itp.). Mimo wszystko, bez względu na to jakiej przeglądarki używa klient, strona musi się poprawnie wyświetlać na każdym komputerze. Oznacza to zarówno dopasowanie pod różne przeglądarki, jak i rozdzielczości. Niepoprawnie przygotowana strona może się np. prawidłowo wyświetlać w rozdzielczości 800x600, ale przy jej zwiększeniu całość się rozpada. Nie wolno do czegoś takiego dopuścić.

2. Przyjazne adresy

Przykład tzw. przyjaznych adresów można zobaczyć na tym forum. Wystarczy zerknąć na adres aby wiedzieć, do jakiej strony prowadzi. Zastosowanie tego rodzaju adresów jest zalecane nie tylko ze względów wizualnych, ale również korzystnie wpływa na poprawne indeksowanie strony w wyszukiwarkach.

3. Domena

Domena to adres internetowy, pod którym strona jest dostępna. W przypadku posiadania konta na darmowym serwerze, adres zostanie założony w domenie hostingu, np. twoja-nazwa.yoyo.pl Prawda, że nie wygląda to zbyt profesjonalnie? Taką samą opcję umożliwiają płatne serwery, jednak do nich można podpiąć własną domenę. Oznacza to, że adres strony będzie składał się wyłącznie z Twojej nazwy i końcówki .pl, .com, .net itp.

Podobnie jak w przypadku przyjaznych adresów, tak również w przypadku domeny powinna być ona zakupiona nie tylko ze względów wizualnych, ale także pod kątem pozycjonowania strony.

4. Płatny serwer

W ofercie firm hostingowych znajdują się zarówno płatne, jak i darmowe konta. Darmowe wiążą się z największymi ograniczeniami, w tym zazwyczaj brakiem możliwości podpięcia własnej domeny. Ponadto, bardzo często wiążą się z wyświetlaniem reklam (najczęściej Google AdSense) na stronach. Nie muszę chyba pisać, jak negatywne pierwsze wrażenie robi to na potencjalnym kliencie odwiedzającym stronę.

5. Możliwość optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych

Chodzi tu m.in. o możliwość łatwego (bez konieczności przebudowy strony) dopisania metatagów oddzielnie dla każdej podstrony, o zastosowanie odpowiednich znaczników przy budowie strony i wiele innych kwestii.

W tym punkcie nie chciałabym się zbytnio rozpisywać ze względu na to, że mowa tu o technicznych aspektach strony, a artykuł kieruję głównie do osób bez doświadczenia w tym temacie.

Jeśli macie stronę i nie jesteście w stanie sprawdzić, czy od technicznej strony jest ona dobrze przygotowana pod kątem SEO, o sprawdzenie możecie poprosić na tym forum w kategorii "pozycjonowanie stron".

Wracając jeszcze na chwilę do ceny, nie można sugerować się tylko nią, ponieważ nawet wydając kilka tys. zł na niezbyt zaawansowany projekt może się okazać, że nie spełnia wyżej wymienionych punktów. Niestety w tej kwestii najlepiej poprosić o radę lub nadzór zaufaną osobę, która ma większe doświadczenie w tego typu sprawach.
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Sponsor
Bardzo dobre wprowadzenie do tematu, które mi też się przyda.

Musimy także pamiętać, że strona internetowa nie może być jedynie ładnym obrazkiem wiszącym w sieci. Musimy poczynić jak najwięcej kroków zmierzających do tego, aby witryna firmowa skutecznie pomagała w sprzedaży usług naszej firmy.
Jest to kolejny argument za tym, aby dwa razy zastanowić się komu powierzamy realizację stworzenia strony WWW - amatorowi za 200, 300 zł czy wyspecjalizowanej firmie lub freelancerowi.
Tylko, że nie zawsze amator oznacza gorszy... mój chłopak uwielbia to robić, i robi to w sumie od czasu do czasu tylko, bo swoją przyszłość jednak wiąże z czym innym, a dotychczasowi "klienci" byli bardzo zadowoleni, ale to chyba zależy na kogo się trafi...

Dlatego istnieje podział na amatorów oraz profesjonalistów (freelancerów, agencje interaktywne). Osoba, która czyni Klientom strony za 200 zł nie jest fachowcem, jest amatorem gdyż chyba nie ma świadomości, że strona internetowa to przede wszystkim skuteczność i użyteczność, a do tego potrzebna jest bogata wiedza z zakresu marketingu i pr'u. Musimy pamiętać, że firmowa strona WWW nie może być li tylko ładnym obrazkiem zawieszonym gdzieś w sieci. Ona ma pomóc w realizacji celów naszej firmy, naszego produktu. Za 200 zł, czy nawet za 500 zł nie można liczyć na cuda. Można liczyć jedynie na ładny (choć też niekoniecznie) obrazek.

najlepsza strona to ta przejrzysta. bez nadmiaru ozdobień, wielkich obrazków które wczytują się 15 minut i tony wyskakujących reklam. to najbardziej denerwuje odwiedzających.

Zgadza się. Ładna strona to nie wszystko musi jeszcze być poprawnie zakodowana....
Jedno i drugie musi iść razem w parze
Ja zleciłam wykonanie strony firmie Hekama i muszę przyznać, że nie musiałam się niczym przejmować. Mają oni bardzo dobry kontakt z klientem i rozumieją go praktycznie bez słów. Stronkę mam bardzo ładną graficznie i bardzo szybką..dla mnie to było niezwykle istotne
Korzystam z usług firmy damtox, początkowo firma ta głównie tworzyła dla mnie strony internetowe, ale od jakiegoś czasu korzystam również z usług pozycjonowania i jest to moim zdaniem działalność, jaką warto polecać innym zainteresowanym.

pozdrawiam

A ja polecam http://www.ibe.pl/ - domena, serwer i strona w jednym miejscu.
 

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.