TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center
  • Potrzeby
  • Kategorie
  • Zawody
  • Grupy dyskusyjne

Odpowiedz

 

 
Temat: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?Konkurs - "Książki dla aktywnych"
 
AutorWypowiedź
 
Prowadzić księgowość swojej firmy samemu, czy zlecić to biurowi rachunkowemu? Co jest waszym zdaniem lepszym rozwiązaniem?
Sponsor
Jeśli masz wystarczającą wiedzę z zakresu księgowości i podatków, a firma jest niewielka, to bez problemu możesz prowadzić księgowość samodzielnie - w internecie jest sporo gotowych narzędzi, które to ułatwiają. Tutaj https://wfirma.pl/kilometrowka-online udostępnij takie narzędzia, m.in. program do kilometrówki i do faktur - koszty są raczej niewielkie.
Jednak dobre biuro rachunkowe to same korzyści. Nowoczesne wykorzystują oprogramowanie np. https://mojebiuro24.pl/ dzięki któremu klient ma wgląd w swoje dokumenty kiedy chce, pracownicy biura mają łatwiejsze zadanie, bo w razie wątpliwości mogą liczyć na fachowe wsparcie księgowych czy prawników współpracujących z serwisem. Korzyści mnóstwo, trzeba przetestować.
Ja jestem za biurem rachunkowym. Zajmując się rachunkami i księgowością samodzielnie, mozna popełnić wiele błędów. A konsekwencje są nieuniknione. Polecam Auditor biuro rachunkowe . Księgowość jest bardzo rzetelnie prowadzona!
Jeśli jednak uprzecie się by wszystko obliczać samemu, można dla pewności sprawdzać sobie te obliczenia na kalkulatorach internetowch np. z http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulatory :)
możesz sam prowadzić jeżeli masz jakieś podstawy, jeżeli nie to tak jak ja wiedzę możesz czerpać z tej strony http://porady.abc-podatki.pl/ , to zupełnie wystarczy Ci do prowadzenia rachunkowości w małej firmie jednoosobowej przy nie złożonych fakturach. Możesz tam poczytać o ulgach jakie Ci przysługują.
Na początku warto poświęcić chwile i samemu ogarniać rozliczenia, bo w biurze rachunkowym zapłacicie najmarniej 100 zł, a to sporo na starcie. W https://wfirma.pl/ macie wszystko, co niezbędne, zdecydowanie taniej i ze wsparciem profesjonalistów w razie wątpliwości.
Nikt nie wspomniał, to ja dodam od siebie, że prócz programów do wystawiania księgowości, czy prowadzenia KpiR warto rozważyć jako formę uzupełnienia systemy typu Grafik Optymalny (https://www.grafikoptymalny.pl/). W mojej ocenie to jedno z lepszych rozwiązań do tworzenia grafików pracowniczych i kontrolowania nadgodzin.
Coraz więcej firm decyduje się na elektroniczny obieg dokumentów. Taki system pozwoli Ci na dobry i sprawny obieg dokumentowy w firmie. Taki obieg możesz stworzyć z http://www.primesoft.pl/pl/elektroniczny-obieg-dokumentow . Jest najbardziej wszechstronnym i rozbudowanym produktem, dostępny dla mniejszych i większych przedsiębiorstw. Jedno jest pewne, warto w niego zainwestować. Takie rozwiązanie ułatwia pracę oraz przyspiesza wykonywanie zadań.
Elektroniczne dokumenty coraz częściej stają się standardem. Przykład to niektóre deklaracje no i faktury w większości firm. Mnie to cieszy, bo biuro rachunkowe aktyw z którego usług korzystam, nie wymaga, bym była tak częstym gościem :)
 

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.